toggle
Košík

Materiály a poťahy

Poťahy na matrace

TOP

Je to snímateľný prací poťah, ktorý možno prať do teploty 60°C. Povrch tvorí exkluzívna látka 300g/m2 s výťažkom z rastliny Aloe Vera, ktorá je podšitá rúnom 300g/m2 z dutého polyesterového vlákna. Poťah je vhodný pre alergikov a zároveň má antibakteriálne účinky. Zloženie látky priaznivo pôsobí na pokožku. Látky na výrobu poťahov nám dodávajú renomované nemecké firmy Bodet & Horst a Anton Cramer. Tieto látky sú medicínsky testované. Poťah s označením TOP sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

FIT SILVER PROTECT SENSOLUTION

Je to snímateľný prací poťah, ktorý môžete prať až do teploty 95°C. Povrch tvorí príjemne mäkká hrubá látka 320g/m2 z vysoko odolného a povrchovo zmäkčeného polyesterového vlákna, ktorá je podšitá rúnom až 350g/m2 z dutého polyesterového vlákna s vysokou odolnosťou pri praní. Vďaka kvalite použitých materiálov je možné tento návlek prať pri tak vysokej teplote, ktorá jednoznačne zahubí všetky baktérie a roztoče. SILVER PROTECT: úprava látky implementáciou nanočastíc striebra. Takto upravená látka má antibakteriálne účinky, ktoré zostávajú zachované aj po opratí. Preto je poťah vhodný najmä pre ľudí alergických na prach a roztoče a pre tých, ktorí vyžadujú vysokú mieru hygieny. SENSOLUTION: znamená výborné hydrofilné vlastnosti látky t.j. schopnosť odvádzať vlhkosť a pot. Táto látka veľmi rýchlo schne, vďaka čomu zabezpečuje trvalý vysoký komfort spania. Látky na výrobu poťahov nám dodávajú renomované nemecké firmy Bodet & Horst a Anton Cramer. Tieto látky sú medicínsky testované. Poťah s označením FIT sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

BIO

Je to snímateľný prací poťah, ktorý môžete prať do teploty 60°C. Povrch tvorí vysoko kvalitná látka 300g/m2 zo zmesi 65% viskóza a 35% bavlna, ktorá je podšitá rúnom 300g/m2 z dutého polyesterového vlákna. Poťah je vhodný najmä pre ľudí citlivých na syntetické materiály. Látky na výrobu poťahov nám dodávajú renomované nemecké firmy Bodet & Horst a Anton Cramer. Tieto látky sú medicínsky testované.

MICRO

Je to snímateľný prací poťah, ktorý môžete prať do teploty 60°C. Povrch tvorí príjemne mäkká látka 200g/m2 z moderného polyesterového vlákna, ktorá je podšitá rúnom 250g/m2 z dutého polyesterového vlákna. Teplota prania 60°C je dostatočne vysoká teplota na zahubenie roztočov a baktérií, preto je tento poťah vhodný aj pre alergikov. Látky na výrobu poťahov nám dodávajú renomované nemecké firmy Bodet & Horst a Anton Cramer. Tieto látky sú medicínsky testované. Poťah s označením MICRO sa štandardne vyrába so zipsom po celom obvode matraca, vďaka čomu je možné poťah rozdeliť na dve samostatné polovice. To prináša najmä tieto výhody: prať môžete len jednu polovicu poťahu a druhá zatiaľ plní svoju funkciu, polovicu poťahu pohodlne operiete v bežnej práčke, zjednodušuje sa manipulácia s poťahom.

UNI

Je nesnímateľný. Poťah je vyhotovený v úprave zimná a letná strana. Kvalitná matracová látka 200g/m2 je zo zimnej strany podšitá rúnom z ovčej vlny 200g/m2 a z letnej strany je podšitá rúnom z dutého polyesterového vlákna 200g/m2. Látku na výrobu poťahu UNI nám dodáva firma Monks, Belgicko.

Prehľad materiálov

Latex

Firma SEGUM používa vo svojich matracoch výhradne 100% latexovú penu s hustotou 70kg/m3. Základnou surovinou na výrobu latexovej peny je prírodné kaučukovníkové mlieko, ktoré sa nazýva aj prírodný tekutý latex. Symbol Latex označuje latexovú penu vyrábanú klasickou metódou, t.j. do pripravenej formy sa naleje starostlivo namiešaná zmes prírodného a syntetického latexu, ktorý pri teplote cca 115°C zvulkanizuje, pričom zmení svoj tekutý charakter na pevný. Takýto 100%-ný latex sa vyznačuje výbornou elasticitou, vzdušnosťou, veľmi dlhou životnosťou a používa sa na výrobu matracov najvyššej kvality. Výrobcom latexu sú firmy Artilat a Latexco (obe Belgicko).

Talalay latex

Vďaka ojedinelej technológii je tento typ latexu veľmi jemný a na pocit mäkší ako klasický latex. Precízne namiešaná zmes prírodného a syntetického latexu je dokonale premiešaná so vzduchom a vytvára tak ľahučkú penu, ktorá sa zmrazí na -30°C, čím sa otvoria bunky a vznikne otvorená bunková štruktúra. Následne sa takto vzniknutá pena zmieša s CO2 a vulkanizuje pri 115°C, čím sa zväčší objem buniek a zafixuje sa finálna otvorená bunková štruktúra. Talalay latex vďaka svojej jemnosti a vzdušnosti využívame najmä pri výrobe anatomicky tvarovaných vankúšov najvyššej kvality. Hustota Talalay latexu je 55kg/m3 a vyrába ho Radium Foam (Holandsko).

Talalay embrace latex

Prvá latexová pena s vlastnosťami memory peny vyrobená spoločnosťou Radium Foam. Talalay embrace latex kombinuje v sebe výhody latexovej peny a memory peny a najdokonalejšie kopíruje tvar tela zo všetkých latexových pien a to vďaka zmene telesnej teploty. Pri tlaku tela na plochu matraca vzniká teplo, na základe ktorého sa jednotlivé bunky peny stanú mäkšími a takzvane začnú obtekať tvar tela, čím umožnia jeho dokonalé kopírovanie a zároveň znižujú tlak matraca na telo, vďaka čomu bude spánok pokojnejší. Hustota 56kg/m3, výrobca Radium Foam (Holandsko).

Gumokokos

Vlastný exkluzívny 100% prírodný produkt spoločnosti SEGUM. Vyrába sa vulkanizáciou za tepla z dvoch prírodných surovín. Z kokosového vlákna a kaučukovníkového mlieka (prírodný tekutý latex). Kokosové vlákno sa získava z kôry kokosových orechov a dováža sa z ekologických plantáží Srí Lanky. Kaučukovníkové mlieko sa získava z miazgy kaučukovníkových stromov. Dováža sa z Malajzie. Dosky z kokosového vlákna sa vyrábajú viacerými technológiami. Pre výrobu matracov je vhodná technológia, keď sa celé kokosové vlákno impregnuje prírodným latexom a následne zvulkanizuje (pogumuje), vďaka čomu získa výsledná doska veľmi kompaktný charakter a pri takto kvalitnej doske nie je možný žiadny výtrus. Takouto špičkovou technológiou vyrába v Európe len SEGUM a takto vyrobené dosky z kokosového vlákna a prírodného latexu sa nazývajú gumokokos. Gumokokosové dosky sú pružné, vzdušné a majú neobmedzenú životnosť. Vďaka svojmu prírodnému charakteru sú vhodné na výrobu matracov vhodných pre alergikov, nakoľko nie sú živnou pôdou pre roztoče a nedrží sa v nich vlhkosť. Gumokokos vyrábame s hustotou od 70kg/m3 do 100kg/m3 a lisovaný až 210kg/m3. Z výslednej hmotnosti gumokokosu tvorí 50% kaučukovníkové mlieko a 50% kokosové vlákno. V matracoch sa používa na dosiahnutie najmä tvrdosti, vzdušnosti a dlhej životnosti. Najlepšie vlastnosti pre výrobu matracov má gumokokos s hustotou 80kg/m3 a ten nájdete vo všetkých matracoch SEGUM.

Listex - chránič pružiny (lisovaný gumokokos)

Ďalší vlastný výrobok spoločnosti SEGUM. Vyrába sa zlisovaním dosky z kokosového vlákna. Listex sa vyznačuje vysokou pevnosťou, pružnosťou a hlavne odolnosťou voči mechanickému poškodeniu. Vlastnosti, ktoré má Listex nie je možné dosiahnuť žiadnym iným materiálom, preto má nenahraditeľné miesto pri výrobe kvalitných matracov s pružinovým Bonell jadrom. Pružinové matrace SEGUM s Bonell, alebo Prozone Bonell pružinou majú jadro chránené Listexom, vďaka čomu majú najdlhšiu životnosť, sú najbezpečnejšie a dobre sa prispôsobujú tvaru tela, lebo ďalšou prednosťou Listexu je, že vďaka svojej pevnosti rovnomerne prenáša váhu tela na celú plochu pružiny. Listex, ktorý používame v matracoch SEGUM má hustotu až 210kg/m3.

Lisovaná bavlna – chránič pružiny

Vysoko pevná netkaná textília z bavlny, ktorá sa používa na ochranu čalúnnického materiálu pred poškodením pružinou v mäkších pružinových matracoch najmä s taštičkovou pružinou.

Elastická bavlnená textília na ochranu jadra

Každý matrac so snímateľným poťahom by mal mať jadro chránené v ochrannej textílii, ktorá musí byť elastická, aby umožnila vyniknúť vlastnostiam všetkých materiálov, ktoré boli použité na výrobu jadra. Textília chráni matracové jadro pred poškodením, a tak zabraňuje predčasnému opotrebovaniu, alebo poškodeniu matraca, čo významne predlžuje jeho životnosť. Navyše zadržiava vlhkosť, ktorá tak nepreniká do samotného jadra matraca, a tým zabraňuje vzniku vlhkého prostredia, ktoré je živnou pôdou pre vznik mikroorganizmov a baktérií. Všetky matrace SEGUM majú jadro v ochrannej elastickej textílii.

Pena Komfort

Pružná polyuretánová pena s vysokou hustotou až 30,35 a 40 kg/m3. Vďaka vysokej hustote poskytuje táto pena dobrý komfort pri ležaní, je elastická a nedeformuje sa, má dobrú tvarovú pamäť. Vyrába sa modernou technológiou bez použitia freónov. Dodávateľ Eurofoam (Rakúsko) a British Vita (Anglicko).

Studená pena (HR pena)

Studená pena bola vyvinutá na základe dlhoročných skúseností s výrobou polyuretánových pien ako materiál na výrobu matracov najvyššej kvality. Na rozdiel od klasickej polyuretánovej peny sa počas výrobného procesu roztrhá uzavretá bunková štruktúra, vďaka čomu sa otvoria bunky a studená pena má tak otvorenú bunkovú štruktúru, vďaka čomu je vzdušnejšia a pružnejšia ako klasická pena a má teda vyššiu schopnosťou kopírovať tvar tela. Na výrobu matracov SEGUM používame studenú penu najvyššej kvality s hustotou 40kg/m3 a 50kg/m3. Pena s takouto hustotou dokáže výborne kopírovať tvar tela a má dlhšiu životnosť. Matrace vyrobené zo studenej peny poskytujú po celú dobu svojej životnosti vysoký komfort ležania a optimálne podmienky pre kvalitný spánok. Hlavnými prednosťami studenej peny sú vysoká elasticita, vzdušnosť, tvarová pamäť a dlhá životnosť. Dodávateľ Eurofoam (Rakúsko) a British Vita (Anglicko).

SANITIZED - Antibakteriálna studená pena (HR pena)

Sanitized je úprava peny, ktorá likviduje baktérie, plesne a zabraňuje množeniu roztočov, čím zaistí skutočne zdravé a čisté prostredie pre spánok. Okrem toho, že úprava Sanitized chráni penu pred mikroorganizmami a plesňami, dokáže ochrániť penu aj pred nepríjemným zápachom spôsobeným týmito organizmami. Na výrobu matracov SEGUM používame studenú penu v úprave Sanitized hustoty 40kg/m3. Tato pena sa vďaka ochrane Sanitized vyznačuje dlhšou životnosťou, je vhodná pre ľudí citlivých na mikroorganizmy, plesne a roztoče. Dodávateľ Sanitized ( Švajčiarsko ), British Vita (Anglicko).

Studená pena Torres Soya

Tvarovaná studená pena, hustota 50kg/m3. Hlavnými prednosťami studenej peny je vyššia elasticita ako u klasickej peny Komfort. Vďaka otvorenej bunkovej štruktúre je vzdušnejšia, má výbornú tvarovú pamäť a dlhú životnosť. Prídavok 20% prírodného sójového oleja dodáva pene vláčnosť a vyššiu elasticitu. Výrobca Torres Espic (Španielsko).

Memory pena

Je to visko elastická pena s otvorenou bunkovou štruktúrou. Táto jedinečná pena zmierňuje tlak matraca na telo vďaka tomu, že je citlivá na tlak a teplotu. Pri ležaní človeka na matraci vzniká teplo, na základe ktorého sa miliardy otvorených buniek jemne pohybujú okolo Vášho tela, čím vám bez spätného tlaku poskytnú kompletnú oporu tam, kde ju potrebujete. Pri výrobe matracov SEGUM používame Memory penu s hustotou 50kg/m3 a 85kg/m3. Dodávateľ British Vita (Anglicko) a Carpenter (Belgicko).

Bočník z gumokokosu

Bočná výstuha pri matracoch s pružinovým jadrom sa nazýva bočník. Tento sa robí buď s peny, alebo zo špeciálne vrstvených pružných dosák z gumokokosu. Bočník z dosák z gumokokosu prináša najmä tieto výhody: dokonalé prevzdušnenie matraca, vysokú stabilitu a zároveň dobrú pružnosť aj pri väčšej záťaži, dlhú životnosť bez deformácie tvaru matraca.

Bonell pružina

Najbežnejšia klasická pružina využívaná na výrobu matracov. Skladá sa z jednotlivých pružín, ktoré sú zoradené do radov a navzájom pospájané špirálou. Bonell pružina má dobré schopnosti kopírovať tvar tela. Aby sme dosiahli čo najlepšie vlastnosti matraca a najmä dlhú životnosť a bezpečnosť je nutné pri výrobe jadra použiť na pružinu chránič z lisovaného gumokokosu Listex, ktorý napomáha rozložiť váhu tela na celú plochu Bonell pružiny. Len suchý lisovaný kokos je nedostatočný. Firma SEGUM používa klasickú Bonell pružinu v základných modeloch matracov. Pružina obsahuje 110 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 2,2mm, firmou Agro (Nemecko).

Prozone Bonell pružina

Je vylepšená klasická Bonell pružina. Prozone pružina je v oblasti ramien a kolien mäkšia. Dosiahlo sa to použitím pružín s väčším a menším priemerom. Nie rôznou hrúbkou drôtu. Pružina s väčším priemerom je mäkšia a naopak pružina s menším priemerom je tvrdšia. Prozone pružinu nám dodáva Americká firma Legget & Platt, ktorá sa už viac ako 125 rokov špecializuje na výrobu a vývoj pružinových a taštičkových jadier. Prozone je vyrobená z jedného typu drôtu rôznym vinutím jednotlivých pružín. Používame pružinu vyrobenú z drôtu hrúbky 2,3mm s počtom 120 pružín/m2.

Taštičková pružina Punktoflex

Taštičkové pružiny na rozdiel od klasických Bonell pružín dokonalejšie kopírujú tvar tela. Je to možné vďaka pokrokovej konštrukcii. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružíniek. Taštičková pružina Punktoflex má 256 pružinek/m2, má 5 zón tvrdosti, vyrobená je z drôtu hrúbky 1,8mm a dodáva nám ju firma Agro (Nemecko).

Taštičková pružina Multipocket

Ako naznačuje už názov Multipocket jedná sa o taštičkovú pružinu s vysokým počtom pružiniek. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín. Taštičková pružina Multipocket má 600 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 1,4mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

Taštičková pružina Multipocket Mini

MULTIPOCKET MINI je taštičková pružina s vysokým počtom pružiniek a výškou len 4 cm, určená na výrobu matracových toperov. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané (na boku pružinky), takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín.

Taštičková pružina MULTIPOCKET MINI má 440 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 1,4 mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

Taštičková pružina JOEY Duopocket

Revolučný pružinový systém JOEY DUOPOCKET. Celková výška 15 cm, 360 pružiniek/m2. Z toho je vonkajších pružiniek 240/m2, hrúbka drôtu 1,8 mm a v nich sa nachádza120/m2 vnútorných pružiniek o  hrúbke drôtu 1,5 mm. Originalita tohto pružinového systému spočíva v uložení pružinky do pružinky. Vyššia a tvrdšia pružinka skrýva v sebe menšiu a mäkšiu pružinku, pričom každá vonkajšia pružinka je uložená v textilnom obale (taštičke), a tie sú vertikálne spojené. Vďaka tejto konštrukcii sa každá pružinka správa ako malý piestik a jej pohyb je nezávislý od susedných. V prvej fáze sa stláča vonkajšia tvrdšia a potom vnútorná mäkšia, čím sa znásobí tlak proti telu. Výrobca Leggett & Platt (USA).

Taštičková pružina Micropocket 2000

Najdokonalejšia pružina spomedzi taštičkových pružín sa volá Micropocket 2000. Každá jedna samostatná pružinka je zašitá v textilnej taške (obale) a navzájom sú vertikálne pospájané na boku pružinky, takže vrchná časť zostáva flexibilná a úplne nezávislá na susedných pružinkách. Takto môže každá jedna pružinka reagovať na tlak tela nezávisle na susedných a len na mieste, kde telo vyvíja na ňu tlak. Tento jav sa volá bodová elasticita. Čím je počet pružiniek väčší, tým je väčšia aj bodová elasticita. A čím je počet pružiniek väčší, tým tenší drôt môžeme použiť a tak znásobiť bodovú elasticitu na maximálnu možnú úroveň. Najdokonalejšie tak sú taštičkové pružiny s najväčším počtom pružín, a tie sa nazývajú Micropocket. Taštičková pružina Micropocket 2000 má 5 zón tvrdosti, až 1100 pružiniek/m2, je vyrobená z drôtu hrúbky 0,9mm a dodáva nám ju firma Leggett & Platt (USA).

Taštičková pružina Zone Micropocket 

Najmodernejší pružinový systém ZONE MICROPOCKET. Výška 14 cm, 550 pružiniek/m2, 7 zón tvrdosti s hrúbkami drôtu 1,8/0,9/1,5/1,4/1,5/0,9/1,8 mm. Základ tohto systému tvoria pružiny MICROPOCKET a MULTIPOCKET, doplnené pružinou PUNKTOFLEX usporiadané do zón s rôznou tvrdosťou, pričom každá pružinka je uložená v textilnom obale (taštičke), a tie sú vertikálne spojené. Vďaka tejto konštrukcii sa každá pružinka správa ako malý piestik a jej pohyb je nezávislý od susedných, pričom každá zóna si zachováva svoju tvrdosť odlišnú od susednej. Výrobca Leggett & Platt (USA).

 

Prací poťah

Tento symbol označuje matrac, ktorý má snímateľný prací poťah. Prať poťah je veľmi dôležité najmä v prípade, ak chceme dlhodobo udržať matrac bez mikroorganizmov a baktérií, keďže je známy fakt, že už teplota 60°C ničí mikroorganizmy a baktérie.

Bavlna

Bavlna je mäkké prírodné vlákno, ktoré sa získava z kríkov bavlníka. Vlákna sú tkané do nití a tie sa následne využívajú na výrobu látok. Bavlnené vlákno má jedinečnú vlastnosť – je pevné, trvanlivé a dobre pohlcuje vlhkosť.

Duté polyesterové vlákno

Je ľahké, príjemné na dotyk, nevytvára prostredie pre existenciu baktérií a roztočov a možno ho prať. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodné do poťahov, ktoré sú určené pre ľudí alergických na prach a roztoče. Používa sa ako podklad pri prešívaní s poťahovou látkou a nazýva sa aj klimatizačná výplň.

Ovčia vlna

Je známa svojou hrejivosťou, preto sa v matracoch s úpravou zimná a letná strana používa na zimnú stranu ako klimatizačná výplň.

Lyocell

Lyocel je funkčné vlákno, ktoré sa získava z dreva vo výrobnom procese, ktorý je ohľaduplný voči životnému prostrediu. Lyocell je šetrný voči pokožke, vzdušný a ľahko ošetrovateľný, má vysokú pevnosť. Najväčšou prednosťou vlákna Lyocell je vysoká schopnosť odvádzať vlhkosť z pokožky, ktorá vzniká počas spánku pri potení, preto látku s lyocellovým vláknom využívame na výrobu poťahov na anatomicky tvarované vankúše.

Aloe Vera

Je liečivá rastlina, ktorej vlastnosti sa využívajú už po dlhé roky na kozmetické a lekárske účely. Kozmetické a regeneračné účinky vynikajú aj v matracových poťahoch. Poťahy zušľachtené s Aloe vera sa považujú za veľmi príjemné a priaznivo pôsobiace na pokožku, čo dokážu oceniť najmä ľudia s citlivou pokožkou.

Lepidlo

Ako jediný výrobca matracov používame na lepenie matracových jadier 100% prírodné kaučukovníkové mlieko, ktoré dovážame priamo z Malajzie a využívame ho hlavne pri výrobe gumokokosových platní. Vďaka tomu naše matrace nezapáchajú, môže byť prítomná len typická vôňa gumy.

Záruka

Na matrace poskytujeme záruku v trvaní 2, 3, 5 a 10 rokov. Na každý matrac sa vzťahuje základná 24 mesačná záruka v zmysle platnej legislatívy a predlžená záruka v zmysle technických noriem firmy Segum a jej dodávateľov.

Komfort a kvalita ležania

Matrace sme na základe komfortu ležania a vlastností použitých materiálov rozdelili do skupín, ktoré sú označené počtom hviezdičiek od jedna do päť, pričom jedna hviezdička označuje najjednoduchší matrac s najnižším komfortom ležania a päť hviezdičiek označuje matrac vyrobený z najkvalitnejších materiálov s najvyšším komfortom ležania.

Nahor
Spat