Prejsť na náš e-shop

Poloha v posteli hovorí o vašej povahe

Segum
26 / 06 / 2015

Ak spíte ako embryo, ste citlivý

 

Skrčený v klbku a uložený na jednej strane – takto podľa prieskumu spí až 41% z nás. Túto polohu preferujú najmä ženy. Ľudia spiaci na matraci ako embryo sa údajne na prvý pohľad javia ako tvrdí ľudia, no pod svojim povrchom sú často plachí a citliví. Trvá im, kým sa zblížia s cudzími ľuďmi, no časom sa otvoria a uvoľnia.

 

Naopak, tí nervózni a citliví na kritiku majú ruky okolo vankúša a ležia na bruchu. Pozícia, ktorú vyhľadáva 7% oslovených sa nazýva Voľný pád. V niektorých prípadoch však môže spôsobiť nepríjemné bolesti v krku, dokonca až nepríjemné seknutie. Predísť týmto situáciám môžete napríklad kvalitným anatomickým vankúšom.

 

Pozor na dôverčivosť!

 

Patríte k ľuďom, ktorí na posteli majú pred sebou vystreté obe ruky a pri spánku pôsobia ako zviazaný? Je vás až 13% a podľa výskumu máte sklon k cynizmu. Ste nerozhodní, ale keď už sa rozhodnete, držíte sa toho ako kliešť. Presne ako pri polohe spánku.

 

Pozor na dôverčivosť by si mali dať tí, ktorí sa pred upadnutím do ríše snov otáčajú na jeden bok. Vraj ide o ľudí bezstarostných, ktorí majú radi spoločnosť a patrí k nim až 15% oslovených.

 

Nenáročné na priestor v posteli

 

Ak ležíte na chrbte a ruky máte okolo vankúša, tak podľa doktora Idzikowskiova nie ste radi stredobodom pozornosti. Zato pomáhate, radíte a počúvate problémy iných. Veď ani takáto poloha Hviezdica, ktorú obľubuje 5% opýtaných , nie je náročná na priestor v posteli a určite ju ocení aj váš partner.

 

Rovnako je to aj pri pozícii Na vojaka, kedy ležíte na chrbte s rukami pripaženými pri tele. Táto poloha spánku prislúcha 8% ľuďom. Tí sú pokojní a vnútorne vyrovnaní. Možno práve preto majú nielen na seba ale aj na okolie vysoké nároky.

 

Matrac na každú polohu

 

Či už ležíte s rukami rozpaženými na celú šírku postele, alebo sa naopak krčíte skromne do klbka, v žiadnom prípade nezabúdajte, že viac ako poloha vplýva na váš zdravý spánok poctivý matrac. Pre spáčov najrôznejšieho typu máme v ponuke naozaj kvalitné kúsky ušité na mieru.