Prejsť na náš e-shop

Vždy upravená posteľ – ako to dosiahnuť?

Segum
22 / 04 / 2015
1. Kvalita nad kvanitu
Vhodne zvolené paplóny a vankúše, či plachty. Áno, to je základ, ktorý by ste mali mať hotový ešte pred tým ako sa odhodláte zútulniť svoju spálňu upravenou posteľou. Vždy radšej uprednostnite kvalitné výrobky pred lacnými. Vankúš, ktorý spľasne po týždni nebude nikdy vyzerať dobre. Ideálne sú aj anatomicky tvarované vankúše, ktoré sú šetrné k vašej chrbtici.
 
 
Kto si však myslí, že platí pravidlo, čím viac vankúšov, tým krajšia posteľ, ten je na omyle. Ak nebývate na honosnom zámku, snažte sa aj imidž postele prispôsobiť celkovej atmosfére spálne. K dokonalosti zväčša stačí plachta, perina, vankúš a takzvaný prehoz. 
 
2. Nezabúdajte na ochranu
Topery, teda chrániče na matrace, zvyšujú komfort pri spánku a predlžujú životnosť matraca. Okrem toho sú však dôležitou súčasťou vždy upravenej postele. Chránič totiž pomôže k tomu, aby plachta na posteli lepšie držala tvar. Potom vám bude na vyrovnanie plachty stačiť pár ťahov rukou. Pri vyrovnávaní postupujte vždy od stredu ku krajom.
 
To však len v prípade, že toper sadne na vašu posteľ ako uliaty. Aj to je jeden z dôvodov, prečo vám ho v Segum vyrobíme na mieru. 
 
 
3. Vysoký matrac
Ak ste fanúšikom romantického štýlu a dumáte, čo vám ešte ku krásne upravenej posteli chýba, pravdepodobne ste zabudli na vysoký matrac. Ten totiž neodmysliteľne patrí k aktuálnym módnym trendom. Vďaka nemu si budete žiť na “vysokej nohe”. Okrem toho, že dobre vyzerá, má aj priaznivý účinok na vaše zdravie. Spať vysoko je dôležité najmä pre starších ľudí. Pri vstávaní si oveľa menej zaťažujú kĺby . Ale pozor. Keď dáte vysoký matrac do postele s nízkym čelom, tak to môže vyzerať neprirodzene. Aj v tomto prípade teda patrí, všetko s mierou a najmä s vkusom!